مقدمه چراغ

- Jan 08, 2019 -

رهبری

معرفی

یک دیود نوری (LED) یک منبع نور نیمه هادی دو سره است. در سال 1962، نیک هلناک General Electric، اولین دیود قابل رویت قابل استفاده را توسعه داد.

چراغ شامل یک تراشه ماده نیمه هادی است که با ناخالصی ها متصل شده است تا یک اتصال pn ایجاد شود. همانطور که در دیگر دیودها، جریان به راحتی از طرف p، یا آند، به سمت n و یا کاتد، اما نه در جهت معکوس جریان می یابد.

توسعه LED با دستگاه های مادون قرمز و قرمز ساخته شده با آرسنید گالیم آغاز شد. پیشرفت در علم مواد، باعث ساخت دستگاه هایی با طول موج های کمتری می شود که نور را در انواع مختلف رنگ می کنند.

روشنایی LED به جریان اصلی

همانطور که نگاهی به بازار می بینیم، لامپ های هالوژن (HID) به عنوان یک منبع روشنایی بسکتبال در فضای باز برای یک دوره زمانی خاص محبوب هستند. لامپ های هالوژن به طور گسترده در تابلوهای تبلیغاتی بزرگ، ایستگاه ها، پایانه ها، شرکت های صنعتی و معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند و به نورگاه دادگاه بسکتبال در فضای باز، یک بسکتبال در فضای باز استاندارد (32x19 متر)، با مزایای روشنایی بالا، کارایی و نگهداری مناسب. با 4 تا 6 لامپ هالوژن حدود 400 وات، می تواند به طور کامل نیازهای نورپردازی دادگاه بسکتبال را تامین کند. لامپ های هالوژن دارای مزایای استفاده از محدوده طولانی، قدرت نفوذ قوی و روشنایی یکنواخت هستند، به طوری که استفاده از تعداد کمی از لامپ های نصب شده در فاصله از طرف این دوره می تواند به الزامات نورپردازی دادگاه بسکتبال نیز برسد. کمبود لامپ های هالوژن این است که قدرت نسبتا بزرگ است، نسبت مصرف انرژی زیاد نیست و شدت نور بسیار زیاد است. قرار گرفتن در معرض چنین زلزله درازمدت بر قضاوت بصری ورزشکار تاثیر خواهد گذاشت.

به عنوان انتخاب اصلی در نورپردازی در فضای باز، چراغ های LED برای نورپردازی در فضای باز به دلیل کم بودن مصرف انرژی، اندازه کوچک، وزن کم و بازده نورانی بالا، ترجیح داده می شود. استفاده گسترده از چراغ های نور LED در زمینه روشنایی دادگاه بسکتبال در فضای باز اخیرا ظهور کرده است. در زمینه نورپردازی در فضای باز، LED ها می توانند از 50 تا 90 درصد انرژی در مقایسه با لامپ های گاز با فشار بالا (HID) صرفه جویی کنند. هزینه اولیه ممکن است برخی از صاحبان نظر به ارتقا شک و تردید، اما اثر صرفه جویی در انرژی LED قابل توجه است، و بازیافت را می توان در یک تا سه سال به دست آورد. یکی دیگر از راه های صرفه جویی در هزینه به LED، کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری است.

هنگامی که یک لامپ متال هالید جایگزین می شود، معمولا کمتر از 50٪ از خروجی نور اصلی است. این به این معنی است که آنها سطح روشنایی را فراهم می کنند که خیلی کمتر از طراحی اصلی آنها است و معمولا اثر متقابل را ایجاد می کند. در مقابل، LED های امروزه پس از 60000 ساعت، میزان تعمیر و نگهداری لومن بیش از 95٪، به اندازه کافی برای حفظ سطح نور شبانه بیش از 14 سال است.

دانش صنعت مربوطه

محصولات مرتبط

  • LED Gym Light
  • 100W LED High Bay Light
  • 300w LED High Bay Light
  • 500W RGB چراغ سیل نور
  • نور خیابان LED 120W
  • 200W LED Street Light