مزایای چراغ های LED

- Jan 04, 2019 -

مزایای چراغ های LED

1. بدن لامپ بسیار کوچک است

لامپ LED یک تراشه کوچک و بسیار خوب LED است که در یک اپوکسی شفاف بسته بندی شده است، بنابراین بسیار کوچک و بسیار سبک وزن است.


2. مصرف انرژی بسیار کم

ولتاژ عملیاتی تراشه LED نسبتا کوچک است و جریان فعلی به ترتیب کاهش می یابد. بنابراین، مصرف انرژی لامپ LED نسبتا کم است و انرژی الکتریکی مصرف شده بیش از 90٪ از لامپ رشته ای همان اثر نورانی کاهش می یابد و در مقایسه با لامپ صرفه جویی در انرژی، بیش از 70٪ کاهش می یابد .


3. محکم و بادوام

ویفر LED به طور کامل در اپوکسی بسته بندی شده است. ذرات رزین کم اپوکسی بسیار دشوار است و تمام لامپ بدن هیچ قسمت شل ندارد؛ ویفر داخلی بسیار پیچیده است و اثر حرارتی کمی دارد که ممکن است انباشته و ذوب شود. در مقایسه با لامپهای معمولی، لامپهای فلورسنت، این ویژگی باعث می شود که LED ها به صدمه وارد شوند.


4. چراغ لامپ دارای یک عمر طولانی است

در جریان فعلی و ولتاژ، عمر لامپ LED می تواند به 100000 ساعت برسد، که به این معنی است که عمر محصول از نظر فنی بیش از 10 سال است، که عمر طولانی تر آن نسبت به سایر انواع لامپ ها است.


5. ایمن و کم ولتاژ

چراغ لامپ از منبع تغذیه دیجیتال با ولتاژ کم استفاده می کند. ولتاژ منبع بین 6 و 48 ولت است. ولتاژ بسته به محصول تغییر می کند. از منبع تغذیه DC استفاده می کند که امن تر از منبع برق ولتاژ است.


6. طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی

هر تراشه چراغ 3 یا 5 میلی متر مربع یا دور است که مناسب تر است برای طراحی ساختار چراغ LED، که برای طراحی سیستم نوری بهتر مفید است.


7. رنگی تر

نور سنتی رنگ بسیار ساده است. برای رسیدن به هدف از رنگ، رنگ کردن یا پوشش سطح رنگی روی سطح چراغ است، و دیگر این است که چراغ قوه را با گاز بی اثر شارژ کنید، بنابراین غنای رنگ محدود است. چراغ کنترل دیجیتال است، تراشه نوری می تواند رنگ های مختلفی از جمله رنگ قرمز، سبز، آبی سه رنگ را از طریق کنترل سیستم کنترل کند، می تواند رنگ های مختلف را کنترل کند.


8. کم تر شدن گرما

LED یک منبع نور سرد پیشرفته است. این مقدار نور نور مادون قرمز و نور ماوراء بنفش مانند لامپ های رشته ای و لامپهای فلورسنت را اشباع نمی کند و برای پروژه های نورپردازی در فضای باز بسیار مناسب است. چراغ های LED تاثیر گرمای فعلی لامپ های رشته ای ندارند و به علت گسترش و انقباض حرارتی از آنها عبور نمی کنند. لامپ را زرد نکنید، پیری لامپ را تسریع نکنید و اثرات گلخانه ای را بر محیط اطراف ایجاد نکنید.


9. آلودگی محیط زیست کمتر

سه بعد برای حفاظت از LED ها در محیط وجود دارد:

اولا هیچ خطر جیوه فلزی وجود ندارد. لامپ های LED با استفاده از لامپهای فلورسنت جیوه خطرناکی استفاده نمی کنند و در هنگام تولید لامپ و یا بعد از آسیب هیچ خطر عمومی مانند یون های جیوه یا فسفر وجود ندارد.

در مرحله دوم رزین اپوکسی برای تولید LED یک ترکیب پلیمری است که خواص فیزیکی و شیمیایی خوبی پس از درمان دارد. این دارای مقاومت بالا به ویفر و فلزات است، سخت و انعطاف پذیر است و به نمک و قلیایی و اکثر حلالها پایدار است و به آسانی آسیب دیده نیست. این می تواند پس از آسیب یا پیری دوباره بازیافت و دوباره استفاده شود و محیط زیست را آلوده نخواهد کرد.

سوم، طرح ذرات لامپ های LED، تولید نور معمولا پراکنده است و به ندرت آلودگی نور را تولید می کند.


10. صرفه جویی در هزینه های بیشتر

در مقایسه با لامپهای رشته ای و لامپهای فلورسنت، قیمت خرید لامپهای LED بالاتر است. با این حال، مصرف انرژی LED ها به ویژه کم است و استفاده طولانی مدت می تواند بسیاری از صورتحساب برق را ذخیره کند، که می تواند سرمایه گذاری را در جایگزینی لامپها صرفه جویی کند، بنابراین هزینه استفاده جامع، هزینه تر است.

 


دانش صنعت مربوطه

محصولات مرتبط

  • چراغ فوتبال فوتبال آرنا
  • LED Wall Pack Light
  • 200w LED High Bay Light
  • 500w LED High Bay Light
  • 150W LED Street Light
  • نور 100W LED سیل